Desetitisíce lidí v srdci elektronické taneční hudby. Začíná největší český festival Beats for Love

Vstupní brány, stánky i všechna pódia stojí, kempy jsou připravené. V Ostravě ve středu 5. července začíná největší festival elektronické taneční hudby ve střední Evropě a největší festival v Česku Beats for Love, který už podeváté přiláká do unikátní oblasti Dolních Vítkovic desetitisíce lidí. Hlavními hvězdami letošního 9. ročníku jsou kanadský DJ Deadmau5 a dvojice nizozemských producentů, Hardwell a Tiësto.

Pořadatelé v posledních osmi dnech obsadili okolí bývalých vysokých pecí a postavili tam zatím největší areál ve festivalové historii. „Opravdu se snažíme, aby byl letošní ročník ten největší v historii. Přidali jsme počet scén i umělců a dílčími úpravami se pokusili zvednout i divácký komfort našich návštěvníků,“ říká ředitel Beats for Love Kamil Rudolf.

Proměnou prošla i centrální LOVE stage, která bude hostit vystoupení těch největších hvězd elektronické taneční hudby. „U LOVE stage jsme zvětšili jak plochu pódia, tak i prostor pro speciální LED panely. Chceme totiž fanouškům nabídnout nejen hudební, ale i vizuální show. A navíc jsme naši hlavní scénu trochu posunuli tak, abychom zvýšili kapacitu plochy na stání,“ popisuje Rudolf.

B4L2023 pripravy 1

Zatímco festivalové kempy – buď přímo vedle areálu, nebo přes nedalekou řeku Ostravici u Slezskoostravského hradu – už jsou otevřené, organizátoři první vystoupení teprve očekávají. Festival odstartují ve středu od 16:00 úvodní vystoupení, krátce po půlnoci pak svou show nabídne nizozemský DJ Hardwell. „Hardwell se vrací po delší koncertní odmlce. Během léta měl nabídky z celé Evropy a my jsme rádi, že kývnul na naši nabídku. V rozhovorech před festivalem navíc slíbil, že připravuje unikátní vystoupení,“ doplňuje ředitel marketingu Beats for Love Matyáš Ožana.

Kromě koncertů víc než 480 umělců nachystali pořadatelé bohatý doprovodný program. Návštěvníci se můžou těšit na vylepšenou odpočinkovou zónu, široký výběr jídel z celého světa, zbrusu nové položky ve festivalovém obchodě s propagačními předměty a úplnou novinkou je zařazení diskusní konference Talking Beats, kterou připravuje populární slovenský DJ EKG. „Moc se na to těším. Budeme řešit témata jako duševní zdraví v DJingu a muzice, používání sociálních sítí v elektronické taneční hudbě a probereme samozřejmě i pořádání akcí, a navíc i festival Beats for Love. Docela mě zajímá, jaké příběhy uslyším, až se zeptám, jak se z malého festivalu stalo takové monstrum,“ zve na konferenci její moderátor.

B4L2023 pripravy 2

Tradicí zůstává i charitativní sbírka, letos zaměřená na podporu desetileté Kačenky Bojkové ze slezské obce Těrlicko, která bojuje s následky loňské vážné autonehody.

Brány 9. ročníku největšího tuzemského festivalu a nejvýraznější akce elektronické taneční hudby ve střední Evropě se otevřou ve středu v 16 hodin. Zatímco pořadatelé varují před nákupem lístků „z druhé ruky“, v oficiálním předprodeji zbývá posledních pár stovek celofestivalových i jednodenních vstupenek. Podle odhadů by letos na Beats for Love, které v Ostravě skončí v noci na neděli, mělo v součtu dorazit víc než 150 tisíc fanoušků.

B4L2023 pripravy 3

 

Beats for Love versus déšť 2:1. Devátý ročník festivalu začal i navzdory přeháňce parádně

Per aspera ad astra – přes překážky ke hvězdám. Tak vypadal první den 9. ročníku největšího českého hudebního festivalu Beats for Love. Pořadatelé totiž včasnou reakcí dokázali vyřešit průtrž mračen a další přeháňky se areálu v ostravských Dolních Vítkovicích vyhnuly. Fanoušci tak mohli nadšeně tleskat vystoupením úvodních festivalových hvězd – mezi nimi byl i jeden z headlinerů tohoto ročníku, nizozemský DJ Hardwell.

Chvíli poté, co se slavnostně otevřely brány 9. ročníku Beats for Love, museli pořadatelé řešit nepříjemnosti. Do Ostravy totiž mířila bouřka a prudký liják. „Vzhledem k loňským zkušenostem, kdy jsme museli evakuovat část areálu, jsme raději přerušili program. Byli jsme nervózní, ale to nejhorší nás naštěstí minulo. Za půl hodiny už zase všechno šlapalo podle plánu,“ říká ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Počasí se následně umoudřilo a „druhý start“ vyšel náramně. Fanoušky roztančily švédské hip hopové legendy Looptroop Rockers a brzy se přidaly i další hvězdy úvodního dne festivalu, například britští umělci Metrik, Koven, nebo The Prototypes.

B4L2023 1 1

Baníkovský Hype

Hlavní scéna festivalu, LOVE stage, nabízela skvosty elektronické taneční hudby. Kromě krále belgického D&B Netskye fanoušky rozproudil i britský producent James Hype.  Nadšení nastartoval už jeho příchod v dresu fotbalového Baníku Ostrava. „James žádal o baníkovský dres. My jsme se rozhodli, že půjdeme o krok dále a nechali jsme mu vyrobit jeho osobní dres se jménem Hype a jeho oblíbeným číslem 8 na zádech,“ vysvětluje programový ředitel Beats for Love Jiří Ramík.

Slovo „hype“ znamená v češtině humbuk, a James Hype svému pseudonymu dostál, když nastavil pořádně vysokou laťku headlinerovi úvodního dne Hardwellovi. A nizozemská superhvězda, která se na pódia vrátila po delší odmlce, nabídla strhující představení. Tempo svého vystoupení stupňovala směrem k závěrečnému pompéznímu ohňostroji, na který návštěvníci Beats for Love jen tak nezapomenou.

Unikátní atmosféra Beats for Love uchvátila i samotného Hardwella, který nabídl fanouškům opravdovou perličku. Místo cesty na další zastávku svého turné v rakouském Salcburku zůstal v areálu a nečekaně odehrál ještě nad ránem hodinovou show po boku krajana a kamaráda Maddixe na Future stagi. A fanoušci byli nadšení.

B4L2023 1 5

Ostatní scény nezůstaly pozadu

Kromě už zmiňované LOVE stage organizátoři vylepšili i druhou nejvýraznější D&B Ostrava!!! Stage. Dočkala se zbrusu nového zvukového systému, a navíc i speciálního designu z LED obrazovek ve tvaru šipek a kříže.

Příznivce potěšil například Slovák Changing Faces, jehož loňské vystoupení odplavila už zmiňovaná bouřka, nebo Novozélanďan Trei, který se do Ostravy vrátil po pěti letech.

Zajímavé setkání zase nabídla Techno ČEZ Energy Stage, letos poprvé v klimatizovaném velkokapacitním stanu. Kdyby se totiž tři členové labelu Pole Group potkali ve Španělsku, nebylo by to nic zvláštního. Šťastné, ale nezvyklé shledání španělského tria Oscar Mulero, P.E.A.R.L. a Truncate v Ostravě s sebou ovšem neslo pocit výjimečnosti.

Na Hardwella naváže Deadmau5

Ve čtvrtek se v Ostravě představí například anglický techno mág Luke Slater, hlavními hvězdami programu jsou kazašský DJ Imanbek a kanadská hvězda Deadmau5, D&B legenda Sub Focus & ID. Brány se opět otevřou v 16:00 a tím odstartuje taky druhý festivalový den.

B4L2023 1 3

Festival Beats for Love je v polovině. Na fanoušky se usmálo počasí i hvězdný Kanaďan Deadmau5

Zatímco ve středu pořadatelé Beats for Love nervózně kontrolovali předpověď počasí, během čtvrtečního druhého festivalového dne nebyly obavy na místě. Slunce a obloha skoro bez mráčků přilákala početný dav fanoušků, kteří se rozprostřeli mezi osmnáct scén areálu v Dolních Vítkovicích.

Zatímco ve středu dorazilo do areálu Beats for Love zhruba 33 tisíc příznivců elektronické taneční hudby, prosluněný čtvrteční den číslo 2 přilákal více fanoušků. „Podle prvních dat to vypadá, že jsme se dostali přes hranici 36 tisíc návštěvníků,“ těší ředitele festivalu Kamila Rudolfa.

Druhý den festivalu by se dal popsat slovem legendární – na hlavní LOVE stagi se představil například jediný kazašský držitel ceny Grammy Imanbek, následoval zřejmě nejznámější D&B DJ světa, Brit Sub Focus, který fanoušky energickou show připravil na zlatý hřeb večera. Tím bylo vystoupení Kanaďana Deadmau5e, který svou tvář na plakátech schovává v masce myšáka. „Deadmau5e jsme do Ostravy lákali 6 let. Máme radost! On i jeho tým označili jeho vystoupení na Beats for Love za to nejlepší za posledních 8 let,“ komentuje programový ředitel Jiří Ramík.

Že Deadmau5e, vlastním jménem Joela Zimmermana, hraní bavilo, bylo jasné rychle. Introvertní kanadský DJ záhy opustil svůj svět pod maskou, odkryl fanouškům tvář a šplhal na stůl pódia. A chybět nesměl ani mohutný závěrečný ohňostroj.

B4L2023 2 1

Plno i před ostatními pódii 

Vyšší počet návštěvníků vylepšil i atmosféru při ostatních koncertech. Platilo to například i o Evropa 2 House Square, kde poprvé při letošním ročníku vystoupili muži. Středa tam totiž patřila ženským umělkyním. „Reakce umělců byly podobné. Tím, že je scéna na náměstíčku hned vedle multifunkční auly Gong, tak jsou z prostředí paf. A opravdu nadšený byl i headliner této stage, Eats Everything z Velké Británie,“ tvrdí Kamil Rudolf.

Eats Everything hrál v Česku už potřetí a po konci své show prohlásil, že ostravský set byl v tuzemsku zatím jeho nejlepším.

Díky vylepšenému areálu pochvaly letěly také z krytých Techno Stage a Future Stage, kde zazářilo nizozemské duo Tinlicker. A příjemným překvapením se pro organizátory staly i davy příznivců před odkrytou Harder Styles Stage, hned vedle jedné z vítkovických bývalých vysokých pecí.

B4L2023 2 3

Statisíce pro Kačenku

Plno bylo v areálu až do časných ranních hodin i v odpočinkových zónách festivalových partnerů. Návštěvníci mohli zakusit alkoholické a nealkoholické nápoje i bohatou nabídku jídel.

Hned vedle stánku pro prodej festivalového merchandisingu našli příznivci i místo, kde mohli přispět na charitu Beats for Love, která letos pomáhá desetileté Kačence Bojkové. Ta bojuje s následky vážné říjnové autonehody. První dva dny podpory, která běží i přes QR kódy, Kačence přinesly přes 200 tisíc korun. „Lokálně zaměřená charita je nedílnou součástí Beats for Love. Jsem nadšený, že lidé tolik přispívají a věřím, že tu částku ještě zvýrazníme,“ dodává šéf festivalu Kamil Rudolf.

Páteční třetí den Beats for Love by měl být znovu slunečný. Fanoušky potěší další víc než stovka umělců – mezi nimi australské ženské duo Nervo, autor světoznámých tanečních hitů Wilkinson a perlou festivalu bude vystoupení Kanaďana Apasheho s dechovou sekcí orchestru.

B4L2023 2 2

Třetí den Beats for Love: Vydařené festivalové premiéry i osvědčené divácké pecky!

Ostrava byla hlavním městem elektronické taneční hudby už třetím dnem v řadě. Desetitisíce návštěvníků si užívaly páteční párty spojenou s příchodem víkendu – davy rozparádila stálice festivalu, Brit Wilkinson, a pořadatelům vyšly i dvě sázky: při své premiéře na Beats for Love zazářil Kanaďan Apashe a na jedničku vyšla i premiéra konference Talking Beats.

Festival šlapal jako hodinky už od odpoledního otevření. Správnou náladu na hlavní stage nastavil český držitel cen Anděl, rapper Smack One. A laťku drželi interpreti i na ostatních osmnácti scénách. „Těší nás, že návštěvnost letošního ročníku den ode dne roste. Páteční program vidělo přímo v areálu 38 tisíc lidí,“ říká ředitel Beats for Love Kamil Rudolf.

Desetitisíce lidí přišly na slavného britského D&B DJ Wilkinsona a během více než hodinové show několikrát nadšením skákaly do vzduchu. A odměnou všem byl závěrečný světoznámý hit „Afterglow“ podpořený ohňostrojem. Nadšený potlesk zněl Dolními Vítkovicemi i po vystoupení kanadského hudebníka Apasheho kombinujícího klasickou a elektronickou hudbu. Jeho show plná autorských skladeb z filmů John Wick nebo Rychle a zběsile nadchla návštěvníky stejně jako závěrečné divoké Australanky Nervo. Milovníky tvrdších stylů potěšili na Harder Styles stage Norové Da Tweekaz, na Future stage zase zazářil Nizozemec Zonderling.

uvodni foto den 3

Future stage si vydláždila cestu ke hvězdám

Právě Zonderling vévodil programu scény, která v minulosti kombinovala hlavně žánry EDM a trance a letos se poprvé pod novým názvem snaží nabízet komerčně populární umělce předvádějící melodické sety. „Je to zatím skvělý tah. Zonderling výborně zapadl do nového směřování scény, měl úplně narvaný stan,“ tvrdí Jakub Šindler, který má na starosti Future stage.

Na zmiňované Future scéně museli organizátoři řešit jedny z prvních cestovních trablí. „Jeden z interpretů nám onemocněl, druhému uletělo letadlo. Najednou tady bylo tříhodinové okno v programu. Ale zvládli jsme to,“ usmívá se Šindler.

Na Future stage zatím můžou být pořadatelé pyšní podobně jako filmová pohádková princezna. Definitivním testem oblíbenosti bude sobotní show Cosmic Gate. Kdyby totiž nebyl letošní ročník Beats for Love tak našlapaný hvězdnými umělci, zřejmě by se Němci objevili na hlavní LOVE stagi.

MATUS SAFRANKA 230708 012151 DSC 6369

Diskusní fórum Talking Beats příjemně překvapilo

Kromě Apasheho nebo Future stage se v programu Beats for Love poprvé objevila i konference Talking Beats. Její moderátor, populární slovenský DJ EKG, během více než tříhodinového programu řešil různá témata – od vývoje techna, přes duševní zdraví umělců, až po zákulisí festivalových příprav.

A jestli přípravy projektu Talking Beats provázela zdravá nervozita, zda si fanoušci najdou kromě tónů čas i na slova, návštěvnost obavy naprosto roztříštila. Od začátku totiž bylo v kavárně haly U6 plno. „Mile nás překvapil zájem, který provázel první ročník Talking Beats. Plný sál jsme nečekali,“ raduje se ředitel marketingu Beats for Love Matyáš Ožana.

Fanoušky v Ostravě ještě čeká poslední, čtvrtá možnost užít si největší český hudební festival. Na hlavní scéně Beats for Love budou v sobotu zářit opět Nizozemci – na duo Blasterjaxx naváže legendární DJ Tiësto, příznivci se můžou těšit i na německou techno stálici Pan-Pot nebo britskou hvězdu house, Marka Knighta.

KUBA ZATLOUKAL 230707 172112 A67I6040 2

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky skvostnému Tiëstovi vykoupili fanoušci všechny vstupenky!

S pompou skončil 9. ročník největšího hudebního festivalu v Česku Beats for Love. Závěr obstaralo vystoupení legendárního DJ Tiësta, na kterého se fanoušci těšili tak moc, že po čtyřech letech vykoupili všechny vstupenky. Pořadatelé splnili sliby o zatím největším vydání Beats for Love a mimořádně nabitým programem si sami navýšili laťku – za rok totiž festival oslaví 10. narozeniny.

Bylo to přání organizátorů. Počty prodaných vstupenek se k tomuto cíli blížily každou hodinou, ale až těsně po sobotní půlnoci to bylo definitivní: „Vyprodáno!“ „Festival potvrdil své pevné místo na české i světové hudební mapě. Jsem z toho neskutečně nadšený. Až na drobné potíže v podobě středeční přeháňky a několika programových změn jsme všechno zvládli na jedničku. Slibovali jsme největší Beats for Love v historii, a to jsme splnili,“ raduje se ředitel akce Kamil Rudolf.

Na „Beatsy“ v sobotu dorazilo 42 tisíc návštěvníků a v součtu celého festivalu přes 150 tisíc lidí. Ostrava se tak na čtyři dny stala hlavním městem elektronické taneční hudby.

„Poděkování patří všem mým kolegům, umělcům a pochopitelně fanouškům. Bez nich by festival nebyl tím, čím je. I když hudba dohrála před pár hodinami, už teď chystáme další ročník. Už se nemůžu dočkat, až Dolní Vítkovice uvidím znovu plné,“ dodává Rudolf.

uvodni fotka den4

Taneční bůh na šest = Tiësto!

Největší zájem posledního dne Beats for Love přilákal nizozemský fenomén Tiësto – při jeho setu bylo na obří ploše před LOVE stage úplně plno, a to až do závěrečného dechberoucího ohňostroje. Tradičně populární zůstala Drum&Bass Ostrava!!! Stage, a skvělou show předvedlo i německé duo Cosmic Gate na Future Stage. Bavilo ale všech osmnáct pódií – nadšení během soboty vládlo na Reggae2Jungle scéně, kde to také vypadalo, jako by tam pořadatelé rozdávali něco zadarmo.

„Od interpretů máme jenom pozitivní reakce. Zbožňují naše fanoušky, náš areál, líbí se jim, jak se o ně staráme. Opět jsme překonali sami sebe, a za rok se o to pokusíme znovu,“ říká programový ředitel Jiří Ramík.

KUBA ZATLOUKAL 230708 221429 A67I0981

Doprovodný program bavil i pomáhal

Zaskvěli se i partneři festivalu, kteří návštěvníkům připravili bohatý doprovodný program. Lidé si mohli vyzkoušet kyslíkovou terapii, alkoholické i nealkoholické nápoje, olizovat se jako Pavlovův pes po ochutnání celosvětové kuchyně, vyfotit si v areálu vysmáté selfie, „kousnout si“ do hudby skrze zvuk vydávající tyč s brčkem, nebo si koupit festivalové propagační předměty.

Právě vedle stánku s merchandisingem mohli fanoušci přispět na charitu Beats for Love, která letos podporovala 10letou Kačenku Bojkovou bojující s následky autonehody. A po zveřejnění prozatímních výsledků sbírky, která vynesla skoro 300 tisíc korun, spadly pořadatelům brady. „Pecka, to je úplně skvostné číslo. Ještě je pořád možné Kačence přispět skrz QR kódy a my pak tu částku ještě navýšíme – ideálně do nějaké hezky kulaté sumy,“ tvrdí s úsměvem šéf festivalu Kamil Rudolf.

9. ročník Beats for Love skončil v Dolních Vítkovicích v neděli nad ránem a pořadatelé vzkazují velkým písmem: „DĚKUJEME!“. Jubilejní desátý ročník festivalu, který bude znovu větší, lepší a nabitější, proběhne v Ostravě od 3. do 6. 7. 2024.

MATUS SAFRANKA 230709 020234

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

AdBlocker detekován!

Byl detekován AdBlocker! Prosím vypněte si ho aby jste mohli dále pokračovat ve sledování této stránky. Reklamy jsou jediný příjem tohoto rádia. Děkujeme za pochopení a podporu.