Our Story

O rádiu

Něco málo o rádiu JuKej

Píše se začátek roku 2020. Daniel Renta a Vojtěch Tajdus začli zakládat internetové rádio. Prvotní koncept bylo vytvořit rádio pro Čechy a Slováky žijící v Anglii, kde žádné České ani Slovenské rádio není. Po několika týdení práci vzniká, dne 1.2.2020, nové internetové rádio s názvem JuKej Rádio. Název vybrali sami posluchači a v anketě s více než 100 hlasy vyhrál právě název JuKej.

1.2.2020 - VZNIK INTERNETOVÉHO RÁDIA JUKEJ RÁDIO

Hned ze startu rádio sklízí velký úspěch u Českých a Slovenských posluchačů žijící v Anglii. Do rádia postupně přicházejí nové tváře a jedna z nich je Peter Obročník, který do rádia vstupuje jako jeden z prvních členů rádia. V prvním měsící rádio sklízí obrovský úspěch a má více jak 1000 posluchačů za celý měsíc. Rychle se šíří a rádio začínají poslouchat posluchači z celého světa. Již to tedy není rádio určené jen pro CZ/Sk posluchače v Anglii, ale vzniká tak zcela nové rádio pro Cz/Sk posluchače z celého světa. Název, po zvážení vedení rádia zůstává, JuKej Rádio.

V létě roku 2020 má rádio nové, přehlednější, webové stránky. Rádio podepisuje spolupráci se světově známou firmou CrystalMissions a dostává se tak na mobilní platformy. Rádio již jde jednoduše naladit na mobilních zařízení Android, iOS, tabletech, TV a samozřejmě PC. Také již lze rádio naladit na všech Internetových rádiích a také ve vybraných automobilových vozech. V červenci roku 2020 slaví další velký úspěch, počet posluchačů za jeden měsíc přesáhl 10 000.

Přibližně v 9. měsící rádio opět dostává nový vzhled a má ještě lepší webové stránky, které jsou dodnes a sklidili velký úspěch u posluchačů.

Člen rádia, Peter Obročník, který je v rádiu od jeho začátku, dostává v červenci roku 2020 novou funkci a to COO (Provozní ředitel) JuKej Rádia. Rádio se rozrůstá a přibývají další členové a moderátoři.

Ke konci roku 2020 se do rádia dostává veřejně známý DJ Esh alias Peter Soth a rozjíždí svou populární show Vinyl Time.

Píše se rok 2021 a rádio 1.2.2021 oslavilo svůj první rok na světové scéně. Za rok 2020 JuKej Rádio poslechlo celkem 134 730 posluchačů. Jsme za tohle číslo neskutečně rádi a nekončíme.

V roce 2021 jsme se dostali také na televizní vysílání a to konkrétně na IPTV www.sledovanitv.cz. Také nás opouští DJ Esh alias Peter Soth, který byl propuštěn z rádia. Místo něho nastupuje DJ NoIse alias Vláďa Zýbar, který přebírá pořad Retro Time.

Dne 1.2.2022 rádio slaví své druhé narozeniny společně s posluchači na vlnách rádia.

Daniel Renta

Generální ředitel (CEO)

Peter Obročnik

Produkční ředitel (COO) & Moderátor