Our Story

O rádiu

Něco málo o rádiu JuKej

Píše se začátek roku 2020. Daniel Renta a Vojtěch Tajdus začli zakládat internetové rádio. Prvotní koncept bylo vytvořit rádio pro Čechy a Slováky žijící v Anglii, kde žádné České ani Slovenské rádio není. Po několika týdení práci vzniká, dne 1.2.2020, nové internetové rádio s názvem JuKej Rádio. Název vybrali sami posluchači a v anketě s více než 100 hlasy vyhrál právě název JuKej.

1.2.2020 - VZNIK INTERNETOVÉHO RÁDIA JUKEJ RÁDIO

Hned ze startu rádio sklízí velký úspěch u Českých a Slovenských posluchačů žijící v Anglii. Do rádia postupně přicházejí nové tváře a jedna z nich je Peter Obročník, který do rádia vstupuje jako jeden z prvních členů rádia. V prvním měsící rádio sklízí obrovský úspěch a má více jak 1000 posluchačů za celý měsíc. Rychle se šíří a rádio začínají poslouchat posluchači z celého světa. Již to tedy není rádio určené jen pro CZ/Sk posluchače v Anglii, ale vzniká tak zcela nové rádio pro Cz/Sk posluchače z celého světa. Název, po zvážení vedení rádia zůstává, JuKej Rádio.

V létě roku 2020 má rádio nové, přehlednější, webové stránky. Rádio podepisuje spolupráci se světově známou firmou CrystalMissions a dostává se tak na mobilní platformy. Rádio již jde jednoduše naladit na mobilních zařízení Android, iOS, tabletech, TV a samozřejmě PC. Také již lze rádio naladit na všech Internetových rádiích. V červenci roku 2020 slaví další velký úspěch, počet posluchačů za jeden měsíc přesáhl 10 000.

Přibližně v 9. měsící rádio opět dostává nový vzhled a má ještě lepší webové stránky, které jsou dodnes a sklidili velký úspěch u posluchačů.

Člen rádia, Peter Obročník, který je v rádiu od jeho začátku, dostává v červenci roku 2020 novou funkci a to COO (Provozní ředitel) JuKej Rádia. Rádio se rozrůstá a přibývají další členové a moderátoři.

Ke konci roku 2020 se do rádia dostává veřejně známý DJ Esh alias Peter Soth a rozjíždí svou populární show Vinyl Time.

Píše se rok 2021 a rádio 1.2.2021 oslavilo svůj první rok na světové scéně.

Za rok 2020 JuKej Rádio poslechlo celkem 134 730 posluchačů. Jsme za tohle číslo neskutečně rádi a nekončíme.

V roce 2021 jsme se dostali také na televizní vysílání a to konkrétně na IPTV www.sledovanitv.cz. Také nás opouští DJ Esh alias Peter Soth, který byl propuštěn z rádia. Místo něho nastupuje DJ NoIse alias Vláďa Zýbar, který přebírá pořad Retro Time.

Dne 1.2.2022 rádio slaví své druhé narozeniny

Rádio své druhé narozeniny oslavilo společně s posluchači a to v živém vysílání, kde vysílali všichni moderátoři k oslavě těchto narozenin.

Z rádia odchází DJ Noise alias Vláďa Zýbar, RetroTime přebírá Produkční ředitel a moderátor, Peter Obročník.

Rok 2023 a 3. narozeniny JuKej Rádia

Píše se rok 2023 a 1.2.2023 jsme oslavili krásné 3 roky. Už jsme sundali „plínky“ a naučili jsme se první krůčky.

Krátce po oslavě 3. narozenin našeho rádia, jsme se rozhodli pro Vás rádio vylepšit a to novým lepším serverem. Vzniká tak tedy vylepšený, rychlejší a přehlednější server, který nám mimo jiné nabízí i mnohem lepší statistiky poslechovosti. Během 14 dnů máme téměř 2000 unikátních posluchačů z celého světa.

Špatná zpráva pro rádio přišla ze strany jednoho z moderátoru, jenž zde byl od roku 2020, který se rozhodl ukončit spolupráci s JuKej Rádiem – Roman Mjachky. Věříme ale, že k nám cestu v budoucnu znovu najde a budeme se moc těšit.

Tuto špatnou zprávu střídá dobrá zpráva a tou je příchod staronového moderátora, který otvírá staronovou relaci Ľudová Nota. Na scénu tedy přichází moderátor Pavol Kaduk a srdečně ho zde znovu vítáme. Jeho znovu-první živě odvysílána relace Ľudová Nota, proběhla 4.3.2023.

Daniel Renta

Generální ředitel (CEO)

Peter Obročnik

Produkční ředitel (COO) & Moderátor
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

AdBlocker detekován!

Byl detekován AdBlocker! Prosím vypněte si ho aby jste mohli dále pokračovat ve sledování této stránky. Reklamy jsou jediný příjem tohoto rádia. Děkujeme za pochopení a podporu.